Mire figyeljünk oda, amikor kisteherautót, mikrobuszt vezetünk?
A személyautók sofőrjeit jogosítványuk feljogosítja arra, hogy 3,5 tonna alatti gépjárműveket vezessenek és bármikor jöhet egy eset, amikor hirtelen egy nagyobb autó volánja mögé kell ülnünk. A kisteherautók, mikrobuszok vezetése körültekintőbb technikát igényel, mivel nagyobbak és a súlyuk is más, főleg, ha jól meg vannak pakolva. Ilyenkor célszerű fokozottabban figyelni és óvatosabban vezetni.
Mit kell tudni a furgon vezetése előtt?
A puttonyos, zárt kocsiszerkezettel rendelkező furgonok visszapillantótükréből nem mindig láthatóak jól a dolgok, a tolatást például a két oldalon elhelyezettel a legkönnyebb elvégeznünk, de ha nagyon bizonytalanok vagyunk kérjünk inkább segítséget.
Tolatóradaros teherautót is lehet természetesen bérelni, ez főleg azoknak javasolt, akik még tapasztalatlanok a furgonok vezetését illetően. A tolatóradar olyan érzékelő, ami hang kibocsájtásával segítheti a sofőrt a parkolásban. Tolatóradar hiányában igyekezzünk szakaszosan tolatni, nehogy kárt tegyünk más vagy akár a saját gépkocsinkban.
A teherautók mérete miatt figyeljünk oda a kanyarokra is, a nagyobb ívű kanyarokban enyhén megnövelt fordulóíveket javasolt hagyni, mivel eltér egymástól a kormányzott és a hátsó tengely nyomvonala. Ez azt jelenti, hogy lényegesen nagyobb ívben történjen majd a kanyarodás.
A 3,5 tonna alatti gépjárművekre a közutakon ugyanazok a sebességhatárok vonatkoznak, mint a szimpla személyautókra. Az ennél nagyobb tömegű autókra nézve, vagy azokra, amelyek pótkocsit vontatnak, már más szabályok érvényesek, lakott területen kívül 70 kilométer/ órával, autópályán pedig 80 kilométer/ órával közlekedhetnek.
A kisteherautók több helyet foglalnak el, így nehezebb velük parkolni, tehát mindig igyekezzünk széles és hosszú parkolóhelyet találni.